فريق الروبوت الفوركس

Blockchain cüzdanını tanıma

Blockchain cüzdanını tanıma

“Blockchain Cüzdanı” (Blockchain.com), Bitcoin ve Ether’i depolamak ve yönetmek için kullanılan bir dijital para cüzdanıdır. Bu cüzdan, merkezi Lüksemburg’da bulunan blockchain şirketi tarafından sunulmaktadır. Bu cüzdan, kullanıcıların dijital para birimini diğer kullanıcılara aktarmasına ve aynı zamanda bu para birimlerini kullanıcının yerel para birimine döndürmesine olanak tanır. Bu yazının devamında bu cüzdana, çalışma yöntemine ve güvenlik kapsamına daha yakından bakacağız.

Blockchain cüzdanı nasıl çalışır?

Dijital para cüzdanları, insanların dijital para birimlerini tutmasına ve yönetmesine olanak tanır. Blockchain cüzdanıyla kullanıcılar bakiyelerini iki dijital para biriminde yönetebilirler: Bitcoin ve Ether.

Blockchain cüzdanı oluşturmak ücretsizdir ve kayıt işlemi çevrimiçi olarak yapılır. İnsanlar, hesap yönetimi için bir e-posta adresi ve şifre sağlayarak hesap oluşturabilir ve sistem, hesaplarını onaylamak için onlara otomatik bir e-posta gönderir.

Cüzdan oluşturulduğu anda kullanıcıya tıpkı banka hesabı gibi benzersiz bir numara olan “Cüzdan Kimliği” verilir. Cüzdan sahipleri, blockchain web sitesine giriş yaparak veya bir mobil uygulamayı indirip bu uygulamaya erişerek cüzdanlarına erişebilirler.

Blockchain cüzdanının kullanıcı arayüzü, hem Bitcoin hem de Ether tokenleri için cüzdanın mevcut bakiyesini ve en son kullanıcı işlemlerini görüntüler. Kullanıcı ayrıca dijital para bakiyesinin değerini resmi veya yerel para birimi cinsinden gösterecek olan dijital para bakiyesine de tıklayabilir.

Blockchain cüzdanında ödeme süreci

Çalışma şekli, bir kullanıcının başka bir kullanıcıya belirli miktarda Bitcoin veya Ether için istek göndermesi ve sistemin Come’da üçüncü bir tarafa veya “QR kodu” olarak gönderilebilecek benzersiz bir adres oluşturmasıdır. Bu kodda finansal bilgiler dijital cihazlar tarafından okunabilecek şekilde saklanır.

Bir kullanıcı her istekte bulunduğunda benzersiz bir adres oluşturulur. Kullanıcılar bu benzersiz adresi başkalarından alarak Bitcoin veya Ether gönderebilirler. Gönderme ve alma işlemi PayPal aracılığıyla para aktarmaya benzer, yalnızca dijital para birimi kullanılır.

Benzer gönderiler

Blockchain cüzdan kullanıcıları ayrıca Bitcoin ve Ether’i dönüştürebilir. Bunun için kullanıcılara güncel döviz kuruna göre ne kadar dijital para alacaklarını belirten bir sayı önceden gösteriliyor ve elbette bu oranlar işlemin tamamlandığı zamana göre belirleniyor.

Herhangi bir kripto para biriminin blok zincirine işlem girmek zaman aldığından, borsalar bu cüzdanlarda gerçek zamanlı olarak temsil edilmez. Kullanıcılar ayrıca kullanıcı arayüzü aracılığıyla bitcoin satın alabiliyor ve bu hizmet Coinify veya SFOX gibi güçlü borsalar tarafından destekleniyor.

Comments (0)

  • Comments that are not related to the article will not be approved.
  • Avoid duplicate comments.
  • The rating of robots is only for the buyer of the product.